Halloren – nejstarší německá čokoládovna

halloren1

Značka Halloren u nás zatím není moc známá a většině Čechů tento název asi nic neřekne. V Německu se však jedná o velmi oblíbenou a známou značku. Halloren Schokoladenfabrik je totiž nejstarší německá čokoládovna, která byla založena už roku 1804. Více než dvě stě let tak vyrábí spoustu sladkostí, mezi které patří zejména pralinky, čokolády, tyčinky, bonboniéry atd. Kromě průmyslově vyráběného zboží dělá Halloren také ručně vyráběné čokoládové pralinky, které si mohou zájemci objednat i přes internet – na něm si mohou na míru sestavit svoji vlastní kolekci pralinek.

Halloren mimo jiné vyrábí také slavné Mozartovy koule a pravidelně dělá i sezónní produkty na Velikonoce a Vánoce. Zajímavým produktem jsou také bonboniéry Playboy, které dělá Halloren ve dvou verzích – pro muže a pro ženy. Jedním z nejnovějších výrobků je obří mléčná čokoláda o hmotnosti 1 kg.

Original Halloren Kugeln

Nejznámějším a nejoblíbenějším výrobkem, který čokoládovna Halloren vyrábí, jsou jejich unikátní Halloren Kugeln, které se dělají v mnoha různých příchutích. Jedná se o kuličky, tvořené různými druhy krémů, které jsou obaleny tenoučkou vrstvou mléčné, resp. hořké čokolády. Jedinečná konzistence lahodného krému, neobvyklé kombinace příchutí a skvělá chuť dělá z těchto kuliček opravdovou pochoutku pro milovníky sladkostí. Co se týká konkrétních příchutí, tak mezi nejoblíbenější patří např. smetana-kakao, čokoláda-rum nebo vaječný koňak. Některé příchutě se prodávají jen v určitém období, např. malina-jogurt na jaře nebo jablko-skořice v zimě. Original Halloren Kugeln se prodávají v malých krabičkách a v každé je vždy 12 kuliček – dohromady o hmotnosti 125g.

halloren2

Kde můžeme koupit sladkosti od Halloren?

U nás v Česku zatím výrobky od německé firmy Halloren moc známé nejsou. V obchodech se téměř nedají sehnat, na druhou stranu není problém si je objednat přes internet. Pár vybraných druhů Halloren Kugeln ve svém internetovém obchodě nabízí např. e-shop Čokosvět a dají se koupit také např. na Mimibazaru (na kterém je mimochodem k dostání opravdu široký výběr cukrovinek i jiných potravin z Německa). Kompletní nabídku sladkostí od Halloren ale najdeme na oficiálním internetovém obchodu této čokoládovny, ze kterého si tak můžeme vybrat jakoukoli věc, kterou vyrábí. K e-shopu se dostane ze stránky www.halloren.de a vzhledem k tomu, že zboží zasílá do více než 20 zemí Evropy včetně ČR, můžeme si kdykoliv objednat zboží a nechat si jej poslat poštou – jedinou podmínkou je minimální cena objednávky, která je 14,90 euro. Pokud tedy máte rádi čokoládu a chcete zkusit něco nového a kvalitního, sladkosti od Halloren určitě stojí za vyzkoušení.

Foto:  de.wikipedia. org, facebook Halloren

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Co to je krabičková dieta Co to je krabičková dieta
Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark Zimní romantika? Hrady Karlštejn a Křivoklát lákají na mši i adventní jarmark
Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík *** Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík ***
Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory

3 komentáře "Halloren – nejstarší německá čokoládovna"

  1. Tommy napsal:

    Čokoweb znám, ale Halloren jsou tam strašně drahé – např. na Freeoneshopu je mají jen za 27 Kč – http://shop.freeoneshop.de/obchod/search?s=halloren. V Německu stojí cca 1 euro, takže 48 Kč je hodně přehnaná cena 🙁

  2. Ire napsal:

    Ahojda nechají se také koupit na http://www.cokoweb.cz je tam vždy s podzimem větší nabídka Hallorenu.

  3. Hanka napsal:

    Mají je teď nově v Brně v rakouských a německých lahůdkách J. Gruber Delikatessen (www.jgruber.cz).

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.