Háčkování pro začátečníky 1. díl

IMG_0109Milí čtenáři,

v následujících několika týdnech Vám vysvětlím jak na háčkování od úplného začátku. Jsem také samouk a vím, jak mohou být některé návody nesrozumitelné. Budu se proto snažit o jednoduché podání.

 

 

 

Základem pro háčkování jsou pouze tři věci a to háček, příze a chuť. Obecně platí, že čím silnější příze, tím používáme větší velikost háčku. Na informačním lístku u zakoupené příze je vždy doporučená velikost háčku. Pokud použijete menší háček, bude Váš úplet pevnější a menší, naopak při použití většího háčku, bude úplet vzdušnější a větší.

IMG_0115

Pro dnešek, kdy se naučíme základ – řetízkové oko a následně řetízek je nejlepší  háček číslo 3 až 3,5 a středně silná příze, například Elian klasik.

1. Do pravé ruky uchopíme háček, do levé přízi a uděláme základní smyčku.

IMG_0116

 2. – 3. Místo kde se nám smyčka kříží uchopíme mezi prostředník a palec, na ukazováčku máme párkrát omotanou přízi. Háček provlékneme smyčkou, nahodíme přízi a tu provlékneme zpět smyčkou a utáhneme zatažením konce příze který nám zůstal mezi prostředníkem a palcem. Nyní máme první řetízkové oko.

IMG_0117 IMG_0119

4. V řetízku pokračujeme stejně jako u prvního řetízkového oka s tím rozdílem že háček už nám zůstává ve smyčce, takže pouze nahodíme přízi na háček a provlékneme. Takto pokračujeme až do požadované délky.

IMG_0120

5. Řetízek zakončíme tím, že ustříhneme konec příze a celý ho provlékneme smyčkou a utáhneme.

IMG_0122 IMG_0123 IMG_0124

Řetízek můžeme využít k vytvoření dekorací našitím nebo nalepením, dále třeba jako náramek pro malé slečny, ale hlavní význam má řetízek jako základ veškerého háčkování.

IMG_0125

Příště se naučíme jak do řetízku uděláme krátké a dlouhé sloupky a zároveň přidám jednoduchý návod na jejich procvičení. V případě dotazu se nestyďte mě kontaktovat dole přes možnost komentáře.

Přeji pevnou ruku a radost z vlastních výrobků.

V kategorii: Škola háčkování

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Komentáře k článku "Háčkování pro začátečníky 1. díl"

  1. lovena napsal:

    bomba uz to umim

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 3092 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.