FarmVille

Facebook slouží k vyhledávání a komunikaci přátel, sdílení multimediálních dat a v poslední době také stále více k zábavě. Právě do této oblasti patří on-line hry sítě Facebook. Jednou z nejoblíbenějších her je FarmVille. Ta pochází z dílny firmy Zynga, která působní na trhu teprve pár let.

Ve hře FarmVille se stanete farmářem a Vaším úkolem je hospodaření na farmě. Pěstujete a sklízíte různé plodiny a chováte zvířata. Když se Vám daří, získáváte virtuální mince a také potřebné zkušenosti, které Vás posunou do dalších úrovní hry. Hra je tolik populární také proto, že Vás spojuje i s Vašimi přáteli, kteří tuto hru také hrají. Můžete jim pomáhat nebo je obdarovat dárkovými předměty, za což získáte opět mince a zkušenosti. Kromě klasického farmaření můžete na svou farmu také pořizovat různé dekorační předměty, a tím ji zkrášlit. Navíc – vývojáři hry FarmVille ji velmi často aktualizují a inovují, čímž udržují tuto hru atraktivní. Hru mohou samozřejmě hrát pouze lidé s účtem na síti Facebook.

Při založení hry si nejprve zvolíte postavičku farmáře. Vybrat si můžete z muže či ženy, ale také barvu pleti, styl účesu a různý vzhled postavičky. Vzhled samotný hru nijak neovlivňuje, slouží pouze Vaší spokojenosti. Základním nástrojem hry je „bílá šipka“ (Multi tool), prostřednictvím které zoráte pole, sklidíte úrodu, posekáte trávu apod. Koupíte-li si traktor nebo kombajn, najdete ho taktéž pod bílou šipkou.

Chcete-li si vytvořit nové políčko nebo zkypřit již jednou sklizené pole, použijete „pluh“ (Plow tool). Jedno obdělání půdy stojí 15 mincí. Za odměnu získáte jeden zkušenostní bod. Pokud chcete naopak pole zrušit, použijete „rýč“ (Delete tool). Zrušit pole můžete bez poplatku.

Důležitým nástrojem jsou „stuhy“ (Ribbons), které získáte jako odměnu za Vaši práci, a to buď žluté, bílé, červené nebo modré barvy podle kategorie odměny. Odměnu získáte například po odpracování určitého počtu úkonů.

„Obchod“ (Market) slouží k nákupu veškerých položek, např. sazenic, zvířat, stromů, dekoračních předmětů, ale i rozšíření pozemků. V nabídce „dárky“ (Gift box) si můžete vyzvednout dárek poslaný od přítele. Umisťující se sem však i odměny získané na základě stuh.

Systém hry se neustále opakuje – vytvoříte pole, zasadíte, čekáte na úrodu, sklidíte, po sklizni pole obděláte a následně znovu zasadíte plodiny. Farmaření si můžete zpestřit také koupí domácích zvířat. Rozšířit farmu lze také zakoupením FV bodů, a to za skutečné peníze, popřípadě zapojením přátel do hry. Na základě získaných zkušeností postupujete do vyšších úrovní, čímž se Vám otevírají stále nové možnosti hry.

Nedávno provedený průzkum ukázal, že hru FarmVill využívá denně 25 až 30 milionů lidí. Alespoň jednou měsíčně si ji zahraje více jak 73 milionů lidí. Taková masová oblíbenost je záhadou, vezmeme-li v úvahu, že jde o hru v podstatě primitivní a ani grafika není na nijak zvlášť vysoké úrovni. Tržby firmy Zynga se pohybují kolem 200 milionů dolarů ročně. Převážnou většinu z této částky tvoří reálné peníze poslané uživateli hry výměnou za získání lepších možností hry. Jistou část tržeb tvoří samozřejmě také reklama umístěná na stránkách hry.

V kategorii: Hry Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Tip na hru – Obsluha v pekárně Tip na hru – Obsluha v pekárně
Zkuste dívčí hru Makeover Game Zkuste dívčí hru Makeover Game
Znamenitá gameska na obsluhu hostů Znamenitá gameska na obsluhu hostů
Zahrajte si hru Homer Flanders Killer Zahrajte si hru Homer Flanders Killer

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.