E-mailové adresy docházejí!

email obrázekPamatujete si, kdy jste si založili svůj první e-mail? Že už je to dlouho? Pravděpodobně to bylo ještě v době, kdy o e-mailové adresy nebyla nouze a každý měl možnost vybrat si tu, která se mu líbila a dobře vypadala. Jenže, jak je tomu dnes?

Dnes už je spousta e-mailových adres zabraná a to i přesto, že třeba Seznam poskytuje pro tyto adresy hned několik domén jako např. @seznam.cz či @email.cz. Nejpoužívanějším je Gmail, jehož „adresová nouze“ trápí mnoho lidí po celém světě.

V roce 2012 Google ohlásil, že jeho Gmail používá už 425 milionů lidí – toto číslo stále roste a mnoho lidí si tak nemůže zařídit e-mailovou adresu podle jejich představ. Jako příklad vezměme ČR – pokud se jmenujete např. Jiří Novák (podle ministerstva vnitra se v ČR takto jmenuje 2 358 mužů), tak dobrou adresu určitě neseženete. Na Gmailu jsou všechny „vzhledné“ adresy jako „JiriNovak“, „Jiri.Novak“, „NovakJiri“ apod. zabrány. Jenže jak tedy zařídit, aby Vás e-mailová adresa reprezentovala? Uznejte sami – „JiricekNovak1234“ není úplně to pravé.

Jak získat hezkou adresu?
Jedním ze způsobů, jak získat hezkou e-mailovou adresu je zakoupením internetové domény, na které pak tuto adresu zřídíte. Takovou možnost dnes nabízí velké množství webů, cena této služby se pohybuje okolo 2 Kč na den. V „balíčku“ dostanete navíc ještě antivir, antispam, možnost až pěti e-mailových adres a mnohé další. Další ze způsobů, jak získat hezkou adresu je používat, pokud tedy máte tu možnost, e-mailovou adresu pracovní. Ta většinou obsahuje celé Vaše jméno a to bez ošklivých čísel, ke kterým byste se třeba jinak museli uchýlit. Ovšem pozor! Mnoho zaměstnavatelů Vám nedovolí využívat tento e-mail k soukromým účelům. Uvědomte si, že je velmi snadno zjistitelné, co se ve Vaší e-mailové schránce nachází. Vše je pouze na dohodě mezi Vámi a Vaším zaměstnavatelem.

Závěrem
Závěrem lze říci, že e-mailová adresa je důležitou součástí Vaší osobní prezentace. Pokud se budete ucházet například o pracovní místo, je třeba si uvědomit, že to první, co Váš potenciální zaměstnavatel uvidí, bude Vaše e-mailová adresa. A to je jen jeden z nepřeberného množství důvodů.

V kategorii: Zajímavosti Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2998 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.