Cvičení ve vodě

Obrovský význam pro zdravý organismus má fyzická aktivita. Je prospěšná nejen pro naše tělo, ale také pro naši duši. Soustavným cvičením se zbavíte udýchané chůze, zdolat schodiště pro vás bude hračka, vylezete na vysoký kopec a stále budete jako rybka. Zachováte – li si dobrou fyzickou kondici, zbavíte se starostí se střevními problémy (zácpa), bolavými klouby, bolestí zad a krční páteře – budete se cítit jednoduše vitálnější. Zdravý organismus má vliv také na psychickou stránku člověka – cvičením dochází k vyplavování tzv. hormony štěstí (endorfiny). Navíc po takovém vyčerpávajícím fyzickém výkonu, kdy se cítíte zničeně, si dáte sprchu a hned si navodíte šťastné pocity. Věřte, že takový pocit spokojenosti je velikou odměnou za vaši snahu.

Dnešní doba nabízí nespočet druhů fyzických aktivit – posilovny, fitness centra, míčové hry (volejbal, nohejbal, fotbal aj.). Tyto druhy cvičení a sportovních aktivit lze provozovat na různých místech – venku, v zastřešené hale, ve vodě apod. Stručně řečeno, existuje mnoho sportovních aktivit, kde si jistě každý vybere tu svou oblíbenou – tu pravou.

Jedním velice účinným druhem cvičení je cvičení ve vodě. Ideální je především pro osoby trpící nadváhou, bolestmi kloubů, kolen a osoby staršího věku či s malou výdrží. Pohybem ve vodě totiž nezapojujete celou váhu svého těla – jste nadnášeni vodou. Takovýmto cvičením nezatěžujete své tělo, klouby, kolena apod. a bolest pro vás bude cizí slovo.

Pravidelné plavání lze také zařadit do cvičení ve vodě – protahování těla, zad a kloubů. Plavání má vliv na formování vaší postavy a přispívá ke zlepšení fyzické kondice. Tomuto sportu je však třeba se věnovat pravidelně. Jestli si jdete zaplavat 1/rok nebo jen během léta, není vám to nic platné. Alespoň 1/týden byste se měli donutit jít na 1 hodinu do bazénu. Dopřejte si po plavání třeba vířivku aj. – nějaký relax.

Aquazumba. Aquazumba je dalším „vodním“ cvičením a těší se velké oblibě. Jedná se o kombinaci prvků zumby klasické se cviky ve vodě (šlapání vody). Tato fyzická aktivita je na stejné úrovni jako obvyklé cvičení, s tím rozdílem, že odlehčujete kloubům a nepotřebujete všechnu váhu vašeho těla.

Aquaaerobik se začal provozovat dříve než  aquazumba, která má s aquaaerobikem mnoho společného. Ovšem aquaaerobik je mnohem rychlejší a náročnější.  Obyčejná zumba kombinuje prvky aerobiku a latinsko – amerických tanců, užívá rytmických pohybů těla a libozvučných písní. Hlavní je se u zumby především bavit.

V neposlední řadě je třeba zmínit cvičení ve vodě, kde si cviky volíte podle svého rozhodnutí – jaké části těla chcete procvičovat, formovat. Tempo si udáváte sama, dle vašich možností. Obrovskou výhodou této fyzické aktivity je, že ho lze provádět kdekoliv ve vodě – zahradní bazén, městské koupaliště aj. Kde je voda, lze i cvičit. Cvičte s přesností a poctivostí. Nezáleží na počtu cviků, pokud nebudou provedeny správně.

V kategorii: Jak na to, Volný čas, Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Jak na ranní cvičení Jak na ranní cvičení
Jak se dostat do kondice Jak se dostat do kondice
Základní pozice u spinningu Základní pozice u spinningu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.