Co nového můžeme čekat od TV Barrandov?

Barrandov_1

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o televizní dění jistě zaregistroval, že Vladimír Železný se znovu vrátil do čela velké televize. Tentokrát má však před sebou podstatně těžší úkol. Když v první polovině devadesátých let Železný rozjížděl Novu, měl výhodu v tom, že neměl prakticky žádnou velkou konkurenci a Nova tak byla ve velmi výhodné startovací pozici. Televize Barrandov, v jejímž čele je Železný od 1. listopadu 2013, to však bude mít mnohem těžší. Volně dostupných programů je dnes už několik desítek a Barrandov se navíc dlouhodobě potýká s nízkou sledovaností, která se pohybuje jen okolo 4 procent.

K prvním novinkám po příchodu Železného na Barrandov patří jeho pořad volejte Železnému. Další a zásadnější změny přijdou od nového roku. Z programu Barrandova zmizí např. Videostop a velkou proměnou projde zpravodajství. Hlavní zpravodajskou relaci budou nově moderovat dvojice moderátorů, stejně jako např. na Nově.

Splní Železný svoje cíle?

Laťka, kterou si Vladimír Železný ve svém novém působišti stanovil, není nijak nízká. Nový ředitel Barrandova chce dosáhnout sledovanosti ve výši deseti procent, což je více než dvojnásobek současného stavu. Cílem Železného je také přivést Barrandovu mnohem mladší diváky. Zatímco donedávna se o tomto programu mluvilo jako o televizi pro Husákovy děti, Železný chce aby z Barrandova byly televize pro „Husákovy pravnuky“. Těžko říct, jestli se mu povede svoje cíle splnit, každopádně osoba Vladimíra Železného je jistotou, že televize je v rukou zkušeného profesionála, který už v minulosti na Nově potvrdil, že televizi rozumí a umí ji vést.

Znovu můžeme volat řediteli jako dřív na Nově

Jednou z prvních změn, které Železný udělal, je návrat jeho sobotního poledního pořadu. Jedná se v podstatě o úplně stejný formát, jaký se vysílal dříve na Nově, jen název je místo Volejte řediteli volejte Železnému. Pořad se vysílá ve stejném čase, má stejný obsah, výrazněji se liší snad jen moderní znělka pořadu a také fakt, že dnes už jen minimum lidí posílá dopisy nebo telefonuje, ale naopak spíše posílají dotazy přes e-mail nebo internetovou stránku pořadu.

Archiv pořadů Barrandova bude nadále částečně placený

V posledním díle svého pořadu se Železný vyjádřil také k internetovému video archivu pořadů televize Barrandov. Ten zůstane i nadále z části placený – z celkem pochopitelných důvodů. Jednotlivé pořady stojí televizi velké peníze a pokud umožní divákům aby si pořad kdykoliv pustili přes internet, sama se tak ochuzuje o diváky a přichází o peníze. V této souvislosti Železný zmínil příklad některých tištěných médií, které se dostaly do problémů poté, co svůj obsah uvolnily zdarma v elektronické podobě.

Foto: www.mediaguru.czSponzorované odkazy
V kategorii: Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Výroba japonského čaju Matcha: Jedinečný zelený čaj najvyššej kvality Výroba japonského čaju Matcha: Jedinečný zelený čaj najvyššej kvality
Proč je angličtina online tak pohodlná Proč je angličtina online tak pohodlná
Čtyři důvody, proč zvolit půjčku Rerum a ne jinou Čtyři důvody, proč zvolit půjčku Rerum a ne jinou
Studie o koncepci a významu nadnárodního logistického centra Gorzyczki – Věřňovice Studie o koncepci a významu nadnárodního logistického centra Gorzyczki – Věřňovice

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2018 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.