Co nás vede k nevěře?

ID-10070272

Proč jsme vůbec nevěrní? Jsou lidé nevěrní i v harmonickém ideálním vztahu? A dá se vůbec nevěra odpustit? To se dozvíte v tomto článku.

Pohled dnešní společnosti na nevěru

V dnešní době bylo překročeno mnoho hranic a tabu, o kterých se dřív nemluvilo. Vztahy a sex jsou bezesporu jedním z nich a také jedním z nejpopulárnějších a nejpropíranějších témat. Pravdou je, že i nevěra se ve společnosti vždy vyskytovala, vyskytuje a asi i vyskytovat bude. Na druhou stranu, občas když čtu nějaké ženské magazíny, či narazím na nějakou internetovou poradnu, mám skoro pocit, že nevěra je pro naši společnost něco naprosto normálního, takový denní chleba, je tohle v pořádku?

Jak se rodí nevěra?

Jedno z mouder našich babiček byla i myšlenka, že na nevěru jsou vždy potřeba dva. Není to rozhodně myšleno tak, že je jeden by podváděl druhého a ten by mu u toho svítil. Spíš jde o prostou myšlenku, že pokud ve vztahu vše funguje, jak má, tj. jde o harmonický vztah, ve kterém si oba partneři rozumí a nic jim nechybí, nemá ani jeden z nich důvod k nevěře. Pravdou totiž je, že pravý důvod a příčina nevěry je málokdy sex jako takový. Často se zkrátka jeden z partnerů cítí sám, nepochopený a holt hledá útěchu a pochopení jinde.

Chronický nevěrník/nevěrnice

Je i jistá skupina lidí, kteří i kdyby byly ve vztahu sebešťastnější, budou hledat i jinde.  Jejich důvody bývají různé a nechci je globalizovat do nějaké škatulky „něco si dokazuje“, nic méně je pravda, že tito lidé obvykle mívají nějaký problém citového charakteru, který si tímto způsobem kompenzují.  Výhoda pro ostatní je, že se svými „trofejemi“ moc netají, takže je poměrně rychle prokouknete a můžete se od nich držet po té citové stránce dál. Vždy mi rovněž přišla zajímavá druhá strana mince, určitě také znáte muže či ženu, který měl na nevěrného partnera štěstí hned několikrát. Možná je to jen souhra náhod a velká smůla, ale na ty já moc nevěřím.

Odpustit nevěru anebo se rovnou rozejít?

Tohle je opravdu Sophiina volba a i vyhodnocovat toho rozhodnutí případ od případu by bylo náročné. Nic méně pokud se zaměříme pouze na základní fakta, pokud vám za to ten vztah stojí a chcete nevěru odpustit, musíte si být dopředu vědomi pár věcí. Zaprvé smutný a stále omílaný fakt, když to udělal/a jednou, nemáte záruku, že se to nestane znovu.  A zadruhé, opravdu dokážete odpustit? Se vším všudy? Nebudete už pak stále podezřívaví, když se zrovna zpozdí na poradě? Protože takový vztah, by nebyl zdraví ani pro jednoho z vás. Pokud se však rozhodnete odpustit, musíte i zjistit, proč k ní vůbec došlo, abyste to spolu mohli doopravdy vyřešit a překonat to.

Nevěrou nic nezískáte

Ne, spát s každým na potkání opravdu není nic světoborného. Místo trofeje za to získáte leda tak pohlavní nemoc. Myšlenka na nevěru je možná občas vzrušující, ale nic tím nezískáte, pro blbou chvilku pobláznění můžete naopak ztratit hodně. Mít sex totiž zvládne kde kdo, ale mít fungující hezký vztah, to už ne. Proto pokud ve vztahu nejste spokojeni a nehodláte na něm pracovat, tak z něj odejděte, ale netrapte toho druhého něčím tak ubohým jako je nevěra.

Jaký je váš pohled na nevěru? Nebojte se nám jej sdělit prostřednictvím komentářů.

V kategorii: Vztahy

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.