Co je v SEO letos dominantní?

Každý rok je významný ve všech oblastech. Pro podnikatele se mění různé zákony nebo se zvyšují zálohy na sociální nebo zdravotní pojištění. V ekonomice přichází řada nových vyhlášek nebo novel, které mají zase změnit aktuální žití. Dokonce i v oblasti SEO se dočkáme jistých novinek. Samozřejmě v oblasti SEO přichází řada novinek každý měsíc, ale vždy na začátku roku nebo v průběhu roku se objevuje několik věcí, kolem kterých se bude SEO v daném roce točit. Třeba vloni se všechno točilo kolem Seznamu, který sliboval hromady inovací a aktualizací, ale bohužel nepřišla ani hrstka těchto slibů. Letos se vše otáčí a ještě i bude otáčet kolem vyhledávání – konkrétně kolem toho hlasového vyhledávání. Neustále řešený je také mobilní index a nutnost mít mobilní verzi u webových stránek.

• Hlasové vyhledávání

Letošní rok je pro profesionály z oboru SEO poměrně zajímavý, protože se aktuálně většina inovací a novinek točí právě kolem hlasového vyhledávání, což je obecně jakási inovace, která do budoucna bude velice rozšířená a používaná. Nyní s prvními pokusy začne přicházet Google, který se rozhodl pro řadu novinek v jeho Google Marketing Next, kdy jednou z těchto novinek bude právě i nakupování pomocí hlasového vyhledávání v mobilním telefonu. Může být po tomto kroku nakupování přes internet ještě pohodlnější?

• Mobilní index

V poslední době se všechno točí kolem mobilního indexu, který měl být spuštěn už na začátku letních měsíců, ale bohužel se tak nestalo. Mnozí SEO konzultanti se domnívají, že se jedná o problém, který vzniká při sjednocování mobilní a desktopové verze. Podle aktuálních informací má být však mobilní index spuštěn do konce tohoto roku, ale nemá se spustit najednou, nýbrž postupně.

S mobilním indexem se pojí i to, že SEO konzultanti se ze všech koutů budou muset tvořit nejen klasické weby, ale také i jejich mobilní verze, protože právě ty budou vyhledávačem zaindexovány přednostně – tedy před klasickou desktopovou verzí.

V kategorii: Jak na to, Počítač

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.