Chystáte se na Silvestra odpalovat zábavní pyrotechniku?

zábavní _pyrotechnikaKonec starého a začátek nového roku už je prakticky za dveřmi. Mnozí lidé si neumí silvestrovské oslavy představit bez pořádné porce rachejtlí a dalších výrobků zábavní pyrotechniky. Půlnoční domácí ohňostroje u nás zkrátka už dávno zdomácněly.

Kromě barevné a hlučné podívané přinesou ale každoročně několika oslavujícím i zážitek smutný, někdy dokonce tragický.

Co tedy dělat, aby tomu letos tak nebylo? Víte si rady se zábavní pyrotechnikou?

Pyrotechnická služba Policie České republiky vydala v tiskové zprávě souhrn pokynů ohledně bezpečného zacházení s předměty zábavní pyrotechniky. Věnujme tedy chvilku tomu, abychom se s nimi seznámili a aby náš domácí ohňostroj byl bezpečný a přinesl nám jen radost a potěšení.

Ti, kdo rádi odpalují domácí ohňostroje, mají jistě již potřebné vybavení nakoupeno. A ten, kdo, půjde nakupovat ještě zítra, by také bezpečnost neměl podcenit.

V každém případě je důležité, aby nakoupené předměty určené k domácímu použití pocházely pouze z obchodů k tomu určených. Nakupovat na stáncích se opravdu nevyplácí. Nejen, že předměty ze stánků často nemají odpovídající kvalitu, ale jak zjistila letos při kontrolách obchodní inspekce, bývají dokonce dražší než ty v obchodech. Při nákupu si výrobek dobře prohlédněte, přesvědčte se, že je k němu přiložen český návod a domů si berte jen takové předměty, které nevykazují ani nejmenší poškození obalu. Důležité také je, aby vybraný výrobek měl zkušební značkou státní zkušebny, případně evropskou homologací CE. Jen to nám zaručí, že si domů odnášíme opravdu bezpečné zboží. V neposlední řadě je vhodné se přesvědčit o tom, jakou trvanlivost výrobek má. Ty, které jsou již prošlé, si rozhodně nekupujte!

Pokud plánujete odpálit zakoupené pyrotechnické výrobky kolem půlnoci, mějte na paměti, že byste neměli být pod vlivem alkoholu. A když už to náhodou s alkoholem trochu přeženete, raději zábavu odložte na později! V každém případě se při odpalování zábavní pyrotechniky řiďte návodem a výrobky před odpálením nijak amatérsky neupravujte. Přeci jen pracujete s výbušninami, i když jen nižších tříd. K odpálení vybírejte bezpečné místo a rozhodně nezapomeňte na základy požární bezpečnosti. Je lépe to s opatrností trochu přehnat, než pak napravovat následky, které by neopatrnou manipulací mohly vzniknout. Před odpálením se u každého jednotlivého výrobku přesvědčte, že skladováním nebyl poškozen jeho obal.

Dodržíte-li ty rady, určitě vám i vašim blízkým přinese zábavní pyrotechnika spoustu radosti a příjemných zážitků!

V kategorii: Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Kosmetické služby v salonu Adefacto Kosmetické služby v salonu Adefacto
Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám Visionplan-3D: Vaše cesta ke geodézii a virtuálním prohlídkám
Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem Od zrna k šálku – Cesta napříč kulturami a časem
Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.