Chodíte rádi do zoo? V Zoo Praha mají zajímavou novinku!

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

Pražská zoo dnes prostřednictvím tiskové zprávy informovala o svém zajímavém a neobvyklém přírůstku. Podařilo se jí totiž získat dvě samičky vzácné vydry hladkosrsté. Jak informoval mluvčí Zoo Praha Michal Šťastný, vydry hladkosrsté nechová žádná jiná evropská zoologická zahrada. Jedná se tedy opravdu o zajímavost, která si při návštěvě pražské zoo zaslouží pozornost návštěvníků.

Vydry hladkosrsté najdete v pražské zoo v pavilonu Indonéská džungle. Jeho cílem je ukázat návštěvníkům pestrý život pralesů jihovýchodní Asie. Nechybí zde vodní prvky ani stromoví velikáni. Při návštěvě pavilonu Indonéská džungle se připravte na procházku opravdovým divokým tropickým deštným lesem se všemi jeho obyvateli. Nechybí tady varani, orangutani, ježury a nyní ani vydry hladkosrsté.

Vydry hladkosrsté jsou druhé největší vydry na světě. Živí se převážně rybami. V přírodě jsou velmi dobrými lovci a žádná ryba si před nimi nemůže být jista. „V Zoo Praha dostávají vydry hladkosrsté krmení pětkrát denně, den jim chovatelé zpestřují zamrazením ryb do bloků ledu, s nimiž si mohou hrát,“ informoval v tiskové zprávě Michal Šťastný.

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

V přírodě žijí vydry hladkosrsté ve skupinách. Uspořádání skupiny by se dalo srovnat například s uspořádáním vlčí tlupy. Skupinu tak představuje dominantní pár, samec a samice, který dále doplňují odrůstající mláďata různého věku. Ta se podřizují dominantnímu páru.

Pražská zoo by velmi ráda pořídila novým samičkám partnera a umožnila jim tak mít mláďata. Zatím se ale obě vydry seznamují s novým prostředím, rozhlížejí se kolem sebe a zkoumají možnosti, které jim pavilon Indonéská džungle nabízí. Jejich oblíbenou zábavou jsou mangovníkové kořeny. Vydry po nich rády lezou a majestátně se pak z výšky rozhlížejí po okolí. „Pracujeme na tom, abychom jim brzy sehnali partnera,“ naznačil další plány pražské zoo Vít Lukáš.

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

Vydry hladkosrsté v pražské zoo, foto Tomáš Adamec, Zoo Praha

Výstavba pavilonu Indonéská džungle v Zoo Praha byla zahájena v roce 2002. Již dva roky po ničivých povodních, v roce 2004, přivítal první obyvatele i návštěvníky. Jeho stavba vyšla na 185 milionů korun. Jedná se o dvoupatrovou stavbu, která je určena pro obyvatele z tropických lesů indo-australské oblasti.

Největší populaci představují primáti. Najdete zde orangutany, gibony či makaky. Setkáte se zde ale i s rybami, plazy, volně poletujícím ptáky i malými savci. Indonéský pavilon pražské zoo rozhodně stojí za návštěvu. Na 1 900 m2 se stanete svědky, pozorovateli a účastníky pravého života v džungli. Z návštěvy pavilonu Indonéská džungle si odnesete tolik zážitků, že si to ani neumíte představit!

Vydejte se tedy do pražské zoo, zajděte do pavilonu Indonéská džungle, věnujte čas pozorování vyder hladkosrstých a určitě nebudete litovat!

V kategorii: Volný čas, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.