Cestujeme s dětmi: Pohádková vesnička

domecekChtěli byste s dětmi vyrazit někam na víkend, ale klasický penzion nebo hotel vám přijde příliš nudný a obyčejný? Navštivte s nimi pohádkovou vesničku a věřte, že nejen děti budou z tohoto netypického pobytu nadšené.

Kde vesničku najdete?
Dalo by se napsat, že za sedmero kopci, v srdci Českomoravské Vysočiny, na okraji lesa stojí několik pohádkových stavení. Na jednom místě můžete obdivovat a nakonec i osídlit domečky Sněhurky, Rákosníčka, Karkulky nebo třeba Budulínka. Návštěvníci mají na výběr z celkem deseti pohádkových domečků o rozloze cca 45 m2. Domky jsou opravdu stylové a vyzdobené do nejmenších detailů.
Pohádková vesnička je navíc součástí ubytovacího resortu Hotel Podlesí, který nabízí sportovní zázemí a wellness. S dětmi tak můžete vyrazit na bowling nebo do krytého bazénu. V hotelu je také sauna a objednat si i můžete thajskou nebo relaxační masáž. Dále je zde tenisový kurt, hřiště na míčové hry, stolní tenis, aquazorbing a trampolína.

Vstup do vesničky
Volný vstup do vesničky pro neubytované hosty bohužel není možný. Pro veřejnost jsou zde pořádány předem ohlášené akce jako jarmarky, pohádkové dny a dny otevřených dveří.

vodník_s_hrnečekem

 

Kam na výlet
Okolí vesničky vyloženě vybízí k výletům. Je to naprosto ideální místo pro turistiku, cykloturistiku nebo také rybolov, jelikož nedaleko pohádkových domečků se rozprostírá Milovský rybník. Okolí vesničky je vhodným výchozím místem pro výlety do nejvýše položených oblastí Žďárských vrchů. K návštěvě tak přímo vybízí seskupení skal s názvem Čtyři palice, které je součástí chráněné přírodní rezervace. Z vrcholu jsou krásné výhledy přes milovskou kotlinu na centrální hřebeny Žďárských vrchů. Pro milovníky přírodních památek se tu dále nabízí třeba navštěva skupinového skaliska Zkamenělý zámek, které je od Milovského rybníku vzdálené asi 5 km. Dále jsou zde zámky Karlštejn, Čachnov, Jimramov, Nové Město na Moravě či zřícenina hradu Skály. Celé okolí je pak samozřejmě protkáno sítí značených turistických tras a cyklostezek.

Tip na leden
Každou lednovou sobotu od 14:00 hodin je pro vás připravena prohlídka Pohádkové vesničky s programem a veselými bytostmi. 
Pozor! Na prohlídku vesničky s programem je nutná rezervace.

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík *** Dovolená s dětmi v Resortu Uhorčík ***
Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory Krel Central – zelené řešení pro Vaše úspory
Tři důvody, proč navštívit Beskydy Tři důvody, proč navštívit Beskydy
Pro klid duše si pojistěte svůj majetek! Pro klid duše si pojistěte svůj majetek!

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.