Catuaba

Využívání přírodních prostředků, které mají pozitivní vliv na lidské tělo je stále častější a oblíbenější. A právě mezi jednu z možností patří také catuaba, což je rostlina, jejíž kůra má na lidské tělo velmi prospěšné účinky. Zajímají-li vás bližší informace o této rostlině, náš článek vám velmi pomůže. Zjistíte tak vše podstatné, co se k ní váže a proč bychom ji měli konzumovat skutečně pravidelně.

Čím je catuaba charakteristická?

Jelikož se jedná o méně známou rostlinu, ne každý o ní ví a ne každý ví, jak vypadá. Přitom jde o rostlinu výraznou, tedy o vysoký strom, který dokáže dorůst výšky okolo dvou až čtyř metrů. Charakteristický je jeho silný a provazovitý kmen. Dnes roste catuaba hlavně v oblasti Amazonie, ve které je rostlina známá také pod názvy jako chuchuhuasha, nebo také catuaba. Rostlinu začal užívat místní kmen s názvem Tupi, který také popsal samotné pozitivní účinky, které tato rostlina má. Kromě popsaných pozitiv existuje i řada domorodých písní, které ji oslavují.

catuaba-rezana-kura

Samotný strom bychom měli zařadit do čeledi Eryxthroxylaceae, kam spadají i rostliny, které obsahují třeba kokain. Catuaba však v tomto směru je výjimkou. Poznáme ji podle výrazných žlutých květů a velmi rychlého růstu. Dále jsou charakteristické také plody, které jsou nepoživatelné. Najít ji kromě zmíněné Amazonie můžeme najít třeba v Bahii, Alogoasu nebo Maranhau.

Mezi významné funkce catuaby patří hlavně alkanoidy, ale stejně tak i aromatické oleje, nebo třísloviny. Mezi látky, které také obsahuje, však patří i flavonoidy, nebo cyklolignany, minerály a stopové prvky. Z nich zde vyniká především magnesium, vápník a potassium. To vše jsou pozitiva, díky kterým je rostlina prospěšná pro naše tělo, ale proč je využívána i v medicíně.

Jak se catuaba využívá.

Především proto, že je catuaba pro nás poměrně neznámou rostlinou je dobré vědět, jakým způsobem se užívá. V tomto směru využíváme její kůru, a to hlavně ve formě odvaru. Ten je na přípravu poměrně jednoduchý. Stačí 1 – 1,5 polévkové lžíce na jeden jediný litr vody. Následně se tekutina přivede k varu, vaří se zhruba pět minut a následně se nechává 15 minut odstát. Poté je možné ji konzumovat, maximálně v množství šálků denně.

V některých oblastech Brazílie se také využívá muira puama, kdy se vše přes noc louhuje ve vodě, která by měla mít povinně pokojovou teplotu a dále už stačí konzumace nápoje, který má jantarovou barvu.

Jak catuaba působí na lidské tělo?

Hlavně muži dnes catuabu využívají, jelikož vá velmni pozitivní vliv především na potenci a tedy zlepšení sexuálního života. V tomto směru je významné afrodiziakum. A to bez vedlejších účinků. V tomto směru ji využívají také již zmíněné domorodé kmeny Indiánů. Navíc se rychle projeví samotné účinky. S nimi souvisejí také erotické sny a zvyšuje se libiudo. A to se vše projeví také v reálním životě.

Stejně tak je catuaba rostlinou, která pozitivně působí také na nervovou soustavu – která může být s naším libidem také důležité. Dále dokáže catuaba také léčit celou řadu konkrétních nervových problémů. Dále má vliv na naši potenci, na nespavost, ale i poruchy pamětí, nebo výrazných psychických problémech.

Výhodou je to, že rostlina nemá téměř žádné vedlejší účinky. Vhodná je samozřejmě také pro ženy, které také mohou zvýšit svůj sexuální apetit. Zajímavé je určitě i to, že během požívání se může objevit mravenčení po těle, ale i pocity smyslnosti a zvýšení citlivosti mužského i ženského těla. Díky tomu se mohou výrazně zvýšit samotné prožitky nejenom ze sexu. Lépe se také dostaví sexuální vzrušení a dojde také k intenzivnějšímu orgasmu. I proto je doporučována všem párům, které mají problémy v ložnici. Navíc se jedná o čistě přírodní lék, který navíc není nijak výrazně drahý. A i to je důvod, proč catuabu vyzkoušet.

V kategorii: Zajímavosti, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.