Bvlgari – vůně jako klenot

Italská značka BVLGARI letos slaví 125 let od svého založení. Na počest tohoto  výročí proto bude na konci jara v Římě slavnostně otevřena výstava pod názvem „Mezi věčností a historií“, mapující jak první kroky jejího zakladatele Sotiria Bulgariho, tak i všechny další významnější proměny, kterými jeho společnost  za více než jedno století svojí existence prošla.

Nebylo jich přitom zrovna málo. Z původně velice skromné, čistě rodinné šperkařské dílny totiž postupně vzniklo skutečné impérium, které šíří svého zájmu, stejně jako množstvím poboček a sítě vlastních značkových obchodů, někdy snadno může připomínat slavné kapitoly římských dějin, jež pro tuto značku od samého začátku představují její hlavní inspirační zdroj.

Již od počátku 20. století je značka BVLGARI v podstatě synonymem pro exkluzivní italské zlato a stříbro,  jehož tvůrci hojně těžili z nejlepší tradice klasického tvarosloví, kterým proslulo italské šperkařství.

V posledních dvaceti letech se k této oblasti přidružila výroba neméně luxusních hodinek a konečně také parfémů. Kolekce vůní z produkce společnosti BVLGARI  přitom skutečně padla na úrodnou půdu: v současné době funguje více než 50 poboček ve 24 zemích celého světa, kromě toho společnost vlastní síť 236 značkových obchodů.

Od začátku 90. let jsme tak svědky silného nástupu sekce Bulgari Parfums, sídlící ve Švýcarsku, která vůním BVLGARI zajistila pevné místo  mezi nejproslulejšími výrobci exkluzivních parfémů. Z mnoha od té doby představených vůní si získaly nejlepší jméno především Bvlgari Pour Femme, Jasmin Noir,  Voile de Jasmin, a Bvlgari Pour Homme. Díky výraznému úspěchu, který tyto vůně ve světě zaznamenaly jejich výroba pokračuje dodnes, a to pod hlavičkou řady Bvlgari Classics.

Legendární parfém Bvlgari Pour Femme přitom ani po letech neztratil nic ze silného nádechu nedotknutelné smyslnosti, který stál za jeho prvními úspěchy, a díky kterému je i dnes jednou z nejsoučasnějších vůní určených ženám.

Vyznačuje se expresivním všeobjímajícím květinovým buketem, jehož vysoké tóny tvoří silné spojení bergamotu, listů fialek a květů pomerančovníku. Samotným srdcem parfému Bvlgari Pour Femme je jasmín sambakový, jehož sklizeň probíhá výhradně za úsvitu, spolu s Mimosou,  což je bylina, kterou pro svět parfumerií objevily ve francouzské Provence. Spodní tóny této vůně  potom tvoří prášek z kosatců a santalové dřevo. Pečlivé propojení všech těchto ingrediencí je důvodem, proč jen málo jiných vůní snese srovnání s Bvlgari Pour Femme co do její rafinovanosti, smyslnosti, a vášně.

Vedle proslulé Bvlgari Pour Femme by bylo hříchem nezmínit přinejmenším také vůni Bvlgari Jasmin Noir. Ta představuje jakési hýčkané dítě celé kolekce parfémů Bvlgari, které připomíná, že pojem klenotu lze s úspěchem přenést i do oblasti luxusních ženských vůní. Čisté kouzlo neposkvrněného jasmínu,  vynikne zejména po setmění, a dělá z vůně Bvlgari Jasmin Noir výbornou volbu především pro večerní nošení, kdy se nejlépe rozvine její nedbalá vyzývavost. Za ni tento parfém vděčí jiskřivým tónům mandloně, patchouli a mošusů. Bvlgari Jasmin Noir je vůní důvěrné elegance, kradmých pohledů a ženskosti jako objektu fascinace.

V kategorii: Krása Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně Parfémy Salvador Dali – nesmrtelné vůně
Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps Nina Ricci – tvůrce nesmrtelné Lair du Temps
Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně Parfémy Moshino – šílený kloboučník a jeho rozpustilé vůně
Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco? Lanvin Paris – parfémy s nádechem art deco?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.