Bolí Vás záda? Zkuste jízdu na koni!

Kůň

Jízda na koni je příjemnou relaxací.

V dnešní době sedavých zaměstnání trápí mnoho lidí bolesti zad. Každý řeší svou bolest jinak. Někdo zkouší doma cvičit, jiný bere léky nebo používá různé masti, které ale nejsou dlouhodobým řešením. Co takhle zkusit třeba jízdu na koni?

Co na to Vaše tělo?

Jízda na koni je lékaři doporučována jako výborný prostředek na tlumení bolesti zad. Samozřejmě je nutné individuálně přihlédnout ke zdravotnímu stavu každého jedince. Ale obecně lze říci, že hiporehabilitace je osvědčená metoda, jak pomoci nejen od potíží zdravotních, ale i těch psychických. Jízda na koni zvyšuje fyzickou kondici ve všech směrech. Posiluje zádové svalstvo, jehož ochablost je příčinou bolesti zad. Zároveň taky poskytuje příjemný odpočinek pro Vaši psychiku. Možnost hiporehabilitace je často využívána tělesně a psychicky postiženými. Kontakt s tak přátelským a milým zvířetem jako je kůň, je pro takové lidi velice příznivý a může jim pomoci.

Jak začít?

Začít s jízdou na koni není vůbec těžké. Začněte výběrem kvalitní jízdárny či farmy s dobrými referencemi. Sdělte jim svůj problém a oni Vám jistě rádi pomohou – většina „koňáků“ jsou velice přátelští a ochotní lidé. V ČR existují i hiporehabilitační centra, některá z nich nabízí pobyty zaměřené na odstranění bolesti zad a zlepšení kondice. Při objednávce Vám poradí, co si na svou první hodinu vzít s sebou. Cena jedné lekce, která zpravidla trvá 45min, se pohybuje okolo 300Kč.

Pro hiporehabilitaci je velmi důležitý výběr koně. Kůň by měl mít pohodlné, ploché chody a mírnou, přátelskou povahu. Ze začátku je dobré zkusit si více koní, abyste byli schopní posoudit, se kterým koněm si nejlépe rozumíte.

Jízda na koni by Vás rozhodně neměla bolet! Je možné, že Vám tento druh aktivity nebude vyhovovat, jízda na koni Vás buď neosloví nebo Vám bude způsobovat bolest.

Závěrem

Hiporehabilitace je výborným prostředkem k odstranění bolesti zad, celkovému zlepšení fyzické kondice a psychické vyrovnanosti. Nicméně, jak je uvedeno výše – jízda na koni nemusí vyhovovat každému. Důležité je, aby výcvik probíhal s ohledem na Váš aktuální zdravotní stav, např. upravením délky výcviku. Pokud bude výcvik prováděn správně, úleva se dostaví po relativně krátké době. V koni získáte partnera, který Vás podrží, pomůže Vám a Vy se budete na každou nadcházející lekci těšit.

V kategorii: Jak na to Tags: , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak zvládat stres Jak zvládat stres
Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více? Zaplatí obézní lidé a kuřáci na pojištění v budoucnu více?
Jak na ranní cvičení Jak na ranní cvičení
Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte Potraviny, po kterých zaručeně zkrásníte

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.