Bič na líné fotbalisty

Garymu Fraserovi růžová sluší.

Garymu Fraserovi růžová sluší.

Je mnoho způsobů jak potrestat hráče, který se málo snaží. Ať už to má být snížením platu anebo třeba takovou vychytávkou, jakou mají ve skotském klubu Partick Thistle.

V tomto skotském klubu mají totiž pro líné fotbalisty opravdu zvláštní „ocenění“. Fotbalista, který se při tréninku fláká, běhá pomalu nebo je málo akční, dostane speciální růžový obleček.
Obleček sestává ze slušivé růžové kombinézky a nařasené baletní sukýnky.

Posledním „oceněným“ byl fotbalista Gary Fraser. Ten je v Partick Thistle pouze na hostování.
Jeho domovským klubem je Bolton. Nutno říci, že Gary nebyl z oblečku asi úplně nadšen, jenže bohužel – za lenost se platí a v Partick Thistle o to horším způsobem. Je ale pravdou, že trenér Ian McCall zaznamenává s tímto způsobem trestu docela úspěch. Nikdo z fotbalistů netouží být oním „růžovým přízrakem“ s kopačkami.

Tento způsob trestu se ukázal být velice účinným. Možná by se osvědčil i v dalších klubech. A že „neposlušných“ fotbalistů by se našlo. Pro příklad bychom nemuseli chodit daleko – co takhle Tomáš Řepka? Za svou kariéru měl tolik disciplinárních problémů, že byste je nespočítali na prstech rukou. Byl dvacetkrát vyloučen – v této statistice je českým i světovým rekordmanem. Hned dalším „zlobivým“ , tentokrát zahraničním, je Mario Balotelli, o kterém je známo, že si rád dělá, co chce. Růžový obleček by mu jistě slušel.

ro růžový obleček 3

Vzhledem k tomu, jak háklivé je mužské ego, je růžový obleček asi daleko větším trestem než snížení platu anebo cviky navíc. Že by snad byl skotský klub ten, který bude inspirací pro ostatní a pomůže ke zlepšení morálky fotbalu, který je už tak dost neukázněným sportem? Možné je všechno, však si počkejme.

V kategorii: Bulvárek Tags: , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.