Babybox zachránil 100. novorozeně

bb2Přesně v den oslav konce roku 31. prosince v 5 hodin a 16 minut byla do pardubického babyboxu odložena čerstvě narozena holčička s pupečníkem podvázaným tkaničkou od tepláků. Stala se tak 100. zachráněným miminkem, které dostane lepší start do života, než by tomu bylo v případě, kdyby místo v babyboxu, skončila ponechána svému osudu v popelnici, kde by měla v těchto mrazech minimální šanci na přežití. Holčička byla v relativně dobrém zdravotním stavu a dostala jméno Ria.

O babyboxy se v České republice stará Nadační fond pro odložené děti Statim a občanské sdružení Babybox pro odložené děti – Statim a zakladatelem tohoto fondu a sdružení je Ludvík Hess, který se také snažil o otevření prvního babyboxu na Gynekologicko-porodnické klinice U Apolináře v Praze. Navzdory podpoře ze strany přednosty kliniky Jaroslava Živného i jeho nástupce z plánovaného otevření sešlo. Jan Bříza, který se stal novým ředitel, žádal o dořešení legislativních podmínek, i když stavební povolení bylo vydáno, dal babyboxu červenou a stejně se k tomu postavila i další ředitelka a bývalá ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

Výrobcem nových babyboxu je firma Montel z Náměšti nad Oslavou. K dnešnímu dni máme na našem území 59 babyboxů a tento rok se plánuje zřízení babyboxu v Nemocnici ve Valašském Meziříčí a v budově Zdravotnické záchranné služby v Kutné hoře.

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.