Aby vám strach nepřerostl přes hlavu

Strach, stres a nervozita provází většinu lidí v posledních týdnech, kdy v Česku i celém světě řádí koronavirové onemocnění. Lidé se bojí z neznámého a o této nemoci toho bohužel mnoho nevědí ani lékaři, tudíž naprostý laik tápe a informace čerpá pouze z médií. A ruku na srdce, většina zpráv má bulvární a senzacechtivý charakter.

Není tak divu, že se u lidí mohou začít rozvíjet psychické problémy. Nejčastěji jde o depresi, úzkostné poruchy, stresové, ale i závislostní poruchy nebo dokonce i některé poruchy osobnosti. Jedná se o stavy, které jsou bez zásahu specialistů a účinné léčby destruktivní nejen pro samotnou osobnost, ale nakonec způsobí i psychosomatické potíže. Velmi dobrým pomocníkem v těchto situacích je léčebná psychoterapie.

Pomoc na zavolanou

Jedná se o terapeutický proces, který má mnoho proměnných a při volbě té správné metody hraje roli správná diagnostika problému, ale i individuální osobnostní předpoklady, jako je schopnost introspekce a jiné. Osobní kontakt a navázání vztahu plného důvěry a porozumění mezi pacientem a terapeutem se do nedávna jevilo jako nejlepší způsob, jak terapií projít.

Nově je ale dostupná i psychoterapie online, což znamená využití nejmodernějších IT technologií, jako messenger, whatsapp, skype, či další platformy a provoz na dálku. Pacient nemusí vytáhnout paty z bezpečí svého domova a je tak více v klidu. Každého, kdo nemá s online rozhovorem zkušenosti, terapeut telefonicky přímo navede a pomůže mu, aby si na svém počítači, notebooku či mobilu potřebnou platformu vytvořil.

Úzkost má online řešení

Při online terapii je zachován oční kontakt, nonverbální komunikace i gestikulace. Videohovor má schopnost vytvořit takové podmínky jako při osobním setkání. Výsledky léčby jsou téměř totožné, jako při návštěvě v ordinaci a kontaktu face to face. Online terapie perfektně zabírá zejména při léčbě úzkostných poruch. Přirozená fáze počáteční nedůvěry, nervozity a určité opatrnosti se po síti výrazně zkrátí. Terapeut nemá výhodu „svého domácího hřiště“, klient není hostem a necítí se jako podřízený, vztah může být od samého počátku partnerský a rovnocenný, což je základem úspěchu.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.