Aby vám strach nepřerostl přes hlavu

Strach, stres a nervozita provází většinu lidí v posledních týdnech, kdy v Česku i celém světě řádí koronavirové onemocnění. Lidé se bojí z neznámého a o této nemoci toho bohužel mnoho nevědí ani lékaři, tudíž naprostý laik tápe a informace čerpá pouze z médií. A ruku na srdce, většina zpráv má bulvární a senzacechtivý charakter.

Není tak divu, že se u lidí mohou začít rozvíjet psychické problémy. Nejčastěji jde o depresi, úzkostné poruchy, stresové, ale i závislostní poruchy nebo dokonce i některé poruchy osobnosti. Jedná se o stavy, které jsou bez zásahu specialistů a účinné léčby destruktivní nejen pro samotnou osobnost, ale nakonec způsobí i psychosomatické potíže. Velmi dobrým pomocníkem v těchto situacích je léčebná psychoterapie.

Pomoc na zavolanou

Jedná se o terapeutický proces, který má mnoho proměnných a při volbě té správné metody hraje roli správná diagnostika problému, ale i individuální osobnostní předpoklady, jako je schopnost introspekce a jiné. Osobní kontakt a navázání vztahu plného důvěry a porozumění mezi pacientem a terapeutem se do nedávna jevilo jako nejlepší způsob, jak terapií projít.

Nově je ale dostupná i psychoterapie online, což znamená využití nejmodernějších IT technologií, jako messenger, whatsapp, skype, či další platformy a provoz na dálku. Pacient nemusí vytáhnout paty z bezpečí svého domova a je tak více v klidu. Každého, kdo nemá s online rozhovorem zkušenosti, terapeut telefonicky přímo navede a pomůže mu, aby si na svém počítači, notebooku či mobilu potřebnou platformu vytvořil.

Úzkost má online řešení

Při online terapii je zachován oční kontakt, nonverbální komunikace i gestikulace. Videohovor má schopnost vytvořit takové podmínky jako při osobním setkání. Výsledky léčby jsou téměř totožné, jako při návštěvě v ordinaci a kontaktu face to face. Online terapie perfektně zabírá zejména při léčbě úzkostných poruch. Přirozená fáze počáteční nedůvěry, nervozity a určité opatrnosti se po síti výrazně zkrátí. Terapeut nemá výhodu „svého domácího hřiště“, klient není hostem a necítí se jako podřízený, vztah může být od samého počátku partnerský a rovnocenný, což je základem úspěchu.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.