5 nejčastějších deformit nohou

Týkají se právě vás?

Migrény, bolest a křeče v nohách či neschopnost nosit svoje oblíbené boty. To vše i mnohem víc mohou způsobit neléčené deformity nohou, jakými jsou například kladívkové prsty, patní ostruhy či plochonoží. Podívejte se, zda se některá z těchto komplikací netýká i vás a zbavte se jí jednou pro vždy.

Kladívkové prsty

Kladívkové prsty řadíme mezi velmi časté deformity nohou. Dochází zde k porušení rovnováhy mezi dlouhými a krátkými svaly klenby nohy až k úplné deformaci prstu. Nejčastěji k jejich vzniku dochází nošením nevhodné obuvi se zúženou špičkou. Typické kladívkové prsty poznáme zahnutím směrem dolů v oblasti mezičlánkového kloubu. Účinná léčba spočívá v návštěvě podiatra, navrhnuté konzervativní léčby a případné operaci.

Patní ostruhy

Mluvíme-li o patních ostruhách, hovoříme zároveň o skutečně bolestivé deformaci nohou. Jedná se o patní výrůstek, k jehož vzniku dochází při dlouhodobém přetěžování nohou, nevhodnou obuví, úrazem paty či díky revmatickému onemocnění. Léčba patních ostruh spočívá v laserovém ošetření, ultrazvukových vlnách či cvičení pod vedením fyzioterapeuta.

Plochonoží

Plochonoží, lidově ploché nohy, můžeme vinit z častých bolestí hlavy či křečí v lýtkách. Často je získáme již v dětství v důsledku špatných pohybových návyků. Klenba se bortí a vychyluje nohu ze správné osy. Rozlišujeme nohu plochou příčně a podélně, kdy každá deformace se dále rozděluje na jednotlivá stádia. Léčba plochých nohou spočívá v aktivním cvičení, kdy dochází ke svalové stimulaci a znovu zaktivování nožní klenby. Doplňkem mohou být speciální ortopedické vložky vyrobené na míru či chůze po nerovném povrchu.

Adjustační ponožky®

Rychlou pomoc bez námahy nám poskytnou Adjustační ponožky. Ty působí nejen jako prevence proti všem výše zmiňovaným obtížím, ale také zajišťují dostatečné prokrvení nohou, příjemné uvolnění a relax po celodenním zatížení.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.