5 nejčastějších deformit nohou

Týkají se právě vás?

Migrény, bolest a křeče v nohách či neschopnost nosit svoje oblíbené boty. To vše i mnohem víc mohou způsobit neléčené deformity nohou, jakými jsou například kladívkové prsty, patní ostruhy či plochonoží. Podívejte se, zda se některá z těchto komplikací netýká i vás a zbavte se jí jednou pro vždy.

Kladívkové prsty

Kladívkové prsty řadíme mezi velmi časté deformity nohou. Dochází zde k porušení rovnováhy mezi dlouhými a krátkými svaly klenby nohy až k úplné deformaci prstu. Nejčastěji k jejich vzniku dochází nošením nevhodné obuvi se zúženou špičkou. Typické kladívkové prsty poznáme zahnutím směrem dolů v oblasti mezičlánkového kloubu. Účinná léčba spočívá v návštěvě podiatra, navrhnuté konzervativní léčby a případné operaci.

Patní ostruhy

Mluvíme-li o patních ostruhách, hovoříme zároveň o skutečně bolestivé deformaci nohou. Jedná se o patní výrůstek, k jehož vzniku dochází při dlouhodobém přetěžování nohou, nevhodnou obuví, úrazem paty či díky revmatickému onemocnění. Léčba patních ostruh spočívá v laserovém ošetření, ultrazvukových vlnách či cvičení pod vedením fyzioterapeuta.

Plochonoží

Plochonoží, lidově ploché nohy, můžeme vinit z častých bolestí hlavy či křečí v lýtkách. Často je získáme již v dětství v důsledku špatných pohybových návyků. Klenba se bortí a vychyluje nohu ze správné osy. Rozlišujeme nohu plochou příčně a podélně, kdy každá deformace se dále rozděluje na jednotlivá stádia. Léčba plochých nohou spočívá v aktivním cvičení, kdy dochází ke svalové stimulaci a znovu zaktivování nožní klenby. Doplňkem mohou být speciální ortopedické vložky vyrobené na míru či chůze po nerovném povrchu.

Adjustační ponožky®

Rychlou pomoc bez námahy nám poskytnou Adjustační ponožky. Ty působí nejen jako prevence proti všem výše zmiňovaným obtížím, ale také zajišťují dostatečné prokrvení nohou, příjemné uvolnění a relax po celodenním zatížení.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.