5 chyb při letním hubnutí

Mnoho lidí je přesvědčeno, že v letním období se kila shazují lehce. Popravdě, moc tomu nevěřím. V horkých letních měsících si člověk hojně dopřává mražené pochoutky, nastává čas grilování a hlavně dovolených. Obzvláště na takové dovolené se jídlem příliš nezaobíráme a dopřáváme si všeho do sytosti. Ovšem v létě, kdy se více potíme, je třeba dodržovat pitný režim. Dodržujeme ho nejen pitím většího množství vody, ale také si častěji pochutnáváme na zeleninovém či ovocném salátu. Hodně času trávíme pobytem u vody. A když si dáme ve vodě pár temp tak naše tělo to jistě ocení. Možná proto si většina lidí myslí, že v létě je snadné zhubnout. Je tomu ale opravdu tak?  Nemám dělat něco jinak než doposud? Níže je uveden výčet pěti nejčastějších omylů, kterých se při hubnutí dopouštíme.

1. OVOCE JE DIETNÍ

Pro většinu z nás je ovoce to nejzdravější, co můžeme sníst. Vitamínová bomba. To nás ale nenabádá k tomu, abychom si ho dopřávali, co nám hrdlo ráčí (obzvlášť v létě). Nenechme se mýlit. Jednoduché cukry, které jsou obsahem ovoce, jsou nejrychlejším zdrojem energie. Nejvhodnější doba, kdy si dopřát ovoce, je tedy dopoledne. V tuto dobu se cukry v těle rozpouštějí nejlépe.  Ve večerních hodinách se totiž tyto cukry rády ukládají především do břicha a po tom nikdo z nás rozhodně netouží. Ovoce je také ideální pro dodání energie před fyzickou námahou (sport).  Čeho bychom se ale měli opravdu vyvarovat je ovoce, které je tepelně či jinak zpracováno. (zavařované, kandované, sušené ovoce). Po takové úpravě je v ovoci mnohem větší množství cukru, než v jeho syrové stavu.

2. ZELENINY MŮŽU SNÍST, KOLIK JEN CHCI

Potravinou, která rozhodně patří do zdravého jídelníčku, je také zelenina. Obzvlášť v letních měsících máme tendenci si všeobecně dopřávat více pokrmů právě z již zmiňované zeleniny. Oblíbený je například salát s kousky kuřecího masa. V případě, že kuřecí maso je smažené má tento druh salátu vysoké kalorické hodnoty (vyšší než hamburger). Dopřejeme – li si navíc zálivky (smetana, majonéza), omáčky (sýrová) či openčené houstičky (krutony) tak se kalorická hodnota navyšuje. Dejte si proto raději lehký zeleninový salát až po prvních chodu oběda. Nebudete brzy vyhládlí a zažene vám to chutě si dát ještě nějaký pamlsek.

3. ALKOHOL V MALÉ MÍŘE NEVADÍ

Alkohol je poměrně kalorický. Jistě znáte termín „pivní pupek“. Teplé počasí nás vábí uvelebit se v příjemném prostředí terásek a dát si nějaký ten koktejl, víno či již zmiňované pivo.  Jdete tam s myšlenkou, že si dáte pouze jednu sklenku. Ovšem u jedné to nikdy nekončí. Alkohol je třeba prokládat něčím malým na zub. A tak si objednáte nějaké oříšky nebo chipsy. Máte – li velký hlad tak například smažené hranolky atd. Patří tohle ještě k dietním pokrmům? Rozhodně NE. Avšak je to zcela vaše volba. Pokud si přeci jen chcete dopřát v létě kapku alkoholu, přikloňte se k vinnému střiku. Vinný střik obsahuje minimální množství kalorií a 1 drink vám neublíží.

4. ZMRZLINA JE SAMÁ VODA

Zmrzlinu si dopřáváme nejvíce právě v létě. Většinou jsme přesvědčeni o tom, že je z větší části tvořena vodou. Ovšem například taková smetanová zmrzlina (přidejte ještě polevu) obsahuje až 350 kalorií. Proto je vhodnější si namísto toho vybrat nanuk/zmrzlinu z jogurtu či tvarohu. Vaše tělo vám určitě poděkuje. Ještě lepší varianta je zmrzlina vyrobená podomácku. Můžete si sami zvolit, co bude obsahovat a budete vědět její přesné složení. Pokud byste si rádi vyrobili například ledovou tříšť (jsou pouze z ovoce), postup je jednoduchý. Jediné, co je třeba udělat je vložit do mixéru jakýkoliv druh vašeho milovaného ovoce. Po rozmixování dáte do mrazáku a máte hotovo.

5. LIMONÁDA MÍSTO VODY

Bez vody by nebyl život. Voda patří bezpochyby mezi nejprospěšnější nápoj pro naše tělo. V letních měsících je obzvlášť důležité dbát na pravidelný pitý režim. Všeobecně je doporučováno vypít přes den nejméně 2 l tekutin (během léta minimálně 3 l). Ideální je si do vody přidat pár kapek citrusových plodů (pomeranč, citron, aj.) Vhodné jsou i různé druhy ledových čajů (hlavně zelený, ale i černý).

Jak to vidíte vy? Chybujete, když se snažíte v létě zhubnout, anebo jste pečlivé pečlivky.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.