4 tipy, jak jednoduše ušetřit za tisk

Trápí vás vysoké náklady na tisk a přemýšlíte, jak byste ušetřili? Poradíme vám, jak tisknout levněji a ušetřit tak nemalé peníze. Uvidíte, že to není nic těžkého.

1) Zvolte správný typ tiskárny

Pokud teď váháte, zda zvolit laserovou nebo inkoustovou tiskárnu, vězte, že každá má svá pro a proti. Podíváme se blíž na jednotlivé typy.

Inkoustová tiskárna je vhodná spíše do domácností, případně do kanceláří, kde se tiskne málo. Pro občasný tisk faktur či jiných dokumentů je naprosto ideální. Pořídíte ji za rozumný peníz, ale náklady na tisk jsou trochu vyšší.

U laserové tiskárny je tomu přesně naopak. Náklady na tisk jsou nízké, zatímco pořizovací cena je vyšší než u inkoustové tiskárny. Tento typ tiskárny je tak vhodný do kanceláří, kde se tiskne často a hodně.

2) Tisknout, či netisknout?

Měli byste zvážit, zda každý dokument potřebujete opravdu tisknout. Není třeba možné posílat fakturu zákazníkovi elektronicky? Některé internetové obchody už takhle fungují. Hned máte pár ušetřených korun navíc. Ne vše lze ale takhle řešit. Někdy prostě dokument vytisknout musíte. V tom případě je vhodnou volbou oboustranný tisk. U většiny tiskáren i textových editorů je to dnes již standard.

3) Zkuste kompatibilní náplně

Ceny originálních náplní do tiskáren někdy šplhají do závratných výšin. Naštěstí je tu možnost pořízení neoriginálních, tzv. kompatibilních tonerů. Na trhu je několik výrobců nabízejících tyto alternativy a je dobré si pohlídat, zda je výrobek a dodavatel opravdu spolehlivý. Jistí si můžete být u velkých e-shopů, jako je i Miroluk. Kvalita a výtěžnost jejich alternativ už si často nezadá s originály. Při výběru se řiďte recenzemi od zákazníků a vybírejte ověřené kousky, které jsou kompatibilní s vaší tiskárnou.

4) Nastavte si kvalitu tisku

Při snižování nákladů na tisk se zamyslete i nad tím, zda všechny dokumenty musíte tisknout v nejvyšší kvalitě. Všechny tiskárny mají v nastavení více módů tisku. Ty se liší kvalitou tisku a množstvím spotřebované náplně. Při tisku černobílých dokumentů nastavte černobílý tisk a nebojte se ani snížit kvalitu tisku. Většina tiskáren nějakým ekonomickým módem disponuje a nemusíte se bát, že byste pak nemohli vytištěnou stránku přečíst.Pokud netisknete zrovna propagační materiály o vaší firmě, ekonomický mód tiskárny bude naprosto dostačující.

Ani barevný tisk není v mnoha případech nutný. Nemusíte mít přece firemní logo na hlavičkovém papíře v barvách, pokud je to dokument, který tisknete pro kolegu. A pokud ano, tiskárny disponují ekonomickým módem i pro barevný tisk. Ať už tisknete doma, nebo v práci, dodržováním těchto několika bodů se vám zcela jistě podaří snížit náklady na tisk. A nebude to úleva jen pro vaši peněženku, ale také pro životní prostředí.

V kategorii: Počítač

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.